Кухонна мийка чи кухонна раковина – як правильніше?

Кухонна мийка чи кухонна раковина – як правильніше?

Дуже багато людей, комплектуючи свої кухонні гарнітури або проводячи ремонт, припускаються досить неочевидної для них самих помилки. Варто відзначити, що це ж саме характерно для багатьох магазинів, що пропонують сантехнічні аксесуари та устаткування. Мова йде про такий важливий елемент, як кухонна мийка, що також дуже часто зустрічається під начебто аналогічним і схожим поняттям «кухонна раковина».

Здавалося б, між ними немає особливої різниці, адже ми прекрасно розуміємо один одного в тому ж магазині, коли прохаємо консультанта продемонструвати раковину для кухні.

Насправді поняття кухонної мийки та кухонної раковини не є ідентичними. Більш того, кухонна раковина — це «нонсенс», безграмотне тлумачення самого поняття. Чому так відбувається, адже навіть функціонал у мийок і раковин серйозно відрізняється? Насправді тут багато чого залежить від людського чинника: ми за звичкою «називаємо» речі зрозумілими для нас словами. І при цьому прекрасно розуміємо, що має на увазі співбесідник, коли розповідає про нову кухонну раковину.

Чим же відрізняються мийки та раковини, які ми часто плутаємо між собою?

Ключові відмінності та особливості

Кухонна мийка та раковина у ванній кімнаті відрізняються як за зовнішнім виглядом, так і за функціональними можливостями. Це сантехнічне устаткування хоча й відноситься до одного класу, але має різне призначення.

Раковина має досить просту форму, схожу зі звичайною мушлею на пляжі, від якої вона сам е і здобула назву. Як правило, це устаткування використовується виключно для умивання та гігієнічних (косметологічних) процедур. Інколи раковину також помилково називають умивальником, що в корні невірно – для останнього характерні компактні форми та окреме розташування.

Кухонна мийка призначена саме для миття: посуду, овочів, фруктів та інших продуктів. Від цього процесу і пішла назва – у мийці саме миють (а не умиваються). Тому саме «кухонна мийка» буде єдино вірним позначенням для цього аксесуара.

Що ж відрізняє мийку від раковини? На практиці відмінностей набагато більше, ніж може здатися на перший погляд. Серед них:

 • Особлива конструкція кухонної мийки.

  Може включати до свого складу як одну, так и декілька миючих чаш, а також крило або крила для сушіння вимитого посуду та продуктів. Окрім того, кухонні мийки часто комплектуються додатковими корисними аксесуарами, зробленими у вигляді решіток та дошок для розділки.

 • Форма чаші мийки.

  Кухонна мийка завжди глибш та ширша за звичайну раковину. Це просто необхідно для виконання закладеного в конструкцію функціонала. У мийці повинні вміщатися безліч посуду, а також противні та сковороди. Крім вони повинні дозволяти вільно вимити великий кавун або диню, наприклад.

 • Матеріал виготовлення.

  Раковини виготовляють в основному з санфаянсу, в той час, як кухонні мийки — це виріб з металу або натурального (штучного) каменю. Метал та камінь краще переносять вплив високих та низьких температур, а також механічний та хімічний вплив.

Додаткові аксесуари та обладнання, що можна побачити на будь-якій кухні, спрощують використання кухонних мийок. Це:

 • Додаткові крила для стікання зайвої вологи з вимитого посуду.
 • Різноманітні решітки.
 • Дошки для розділки та друшляки тощо.

Як правило, на кухонній мийці використовується високий змішувач – це просто необхідно для кращої функціональності сантехнічного обладнання. Окрім того, кухонний змішувач для мийки часто комплектується висувним гнучким виливом, а також має переключення режимів подачі води.

Як правильно обрати кухонну мийку

При підборі мийки для Вашої кухні потрібно звертати увагу на декілька основних критеріїв. Серед них:

 • Розмір кухонної мийки.

  Параметр підбирається, виходячи з загальної площі кухні та робочого простору. Бажано обирати глибокий розмір чаші (від 18 см) – це попереджує розприскування, та дозволяє розмістити більше посуду за необхідності.

 • Кількість чаш.

  Сучасна кухонна мийка може мати до 4-5 окремих функціональних чаш різного розміру. Найпопулярнішими варіантами залишаються мийки з однією та двома чашами. Перша використовується для миття посуду, друга – для продуктів.

 • Стиль виконання.

  Стилістика виконання мийок на кухні може бути самою різноманітною. Тут важливо не припускатися надмірностей. Наприклад, недоречно виглядатиме дорога мідна мийка в інтер’єрі хай-тек, де переважають нержавіючі елементи декору.

 • Спосіб монтажу

  Тут вибір не дуже великий: можна обрати мийку з накладним або врізним типом установки. В першому випадку мийка буде розташовуватися зверху, над столешницею, а вся вага припадатиме на бортики чаші. Врізний монтаж передбачає установку врівень з поверхнею столешниці.

Якісна гідроізоляція в обох варіантах просто необхідна.