Купити Догляд за мийками на VANKOR.UA. Доставка, гарантія. Україна, Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Запоріжжя, Львів.

Особливості догляду за гранітними мийками

В даний час існують десятки різновидів кухонних мийок, які відрізняються формою, способом установки і матеріалом виготовлення. Одними з найбільш популярних є мийки, виконані з натурального каменю.

В якості сировини виробники можуть використовувати мармур, кварц або граніт, при цьому саме гранітні мийки вважаються еталоном надійності і довговічності. Яким же чином доглядати за раковиною з граніту? Які види чистячих засобів рекомендують виробники? Як зберегти на довгі роки бездоганний зовнішній вигляд і функціональність гранітної мийки?

Миття з граніту - переваги і гідності

Компанія Vankor, що пропонує широкий асортимент гранітних раковин для будинку, знає все про особливості подібних виробів. Перш за все, варто згадати практичність у використанні: при ідеальному зовнішньому вигляді мийки з граніту дуже зручні в застосуванні і догляді.

Вони малошумні, не вбирають вологу, а бруд і жир дуже легко видаляються з поверхні. Граніт, як матеріал для виробництва раковин, має ряд переваг в порівнянні з іншими типами сировини. До них можна віднести:

 • найвища міцність;
 • стійкість до механічного, фізичного і хімічного впливу;
 • стійкість до температурних перепадів;
 • нейтральність до кислотних і лужних середовищ;
 • величезна різноманітність кольорів натурального каменю;
 • простота реставрації, що дозволяє справлятися з такими проблемами, як подряпини, відколи, тріщини.

Як виготовляються гранітні мийки? Для виробництва використовуються різні методики: однією з них є «з'єднання» гранітної крихти з акрилом і полімером з подальшим додаванням необхідного барвника. Таким чином можна отримати виріб практично будь-якого необхідного вам відтінку.

Окремі виробники додають до складу сировини тефлон, який надає додаткову міцність і жаростійкість. Також зустрічаються вироби з наявністю в складі добавок срібла, які надають раковин знезаражувальних властивостей.

Сьогодні ви можете підібрати раковину з граніту будь-якої необхідної вам форми, кольору і функціональності. При цьому подібні вироби поєднують в собі дивовижну практичність, ергономіку і естетику зовнішнього вигляду. Який би стиль інтер'єру ви не віддавали перевагу, гранітна мийка стане відмінним його доповненням і справжньою окрасою вашої кухні.

Можливі проблеми при використанні

Вироби з граніту, безумовно, мають величезним запасом міцності і стійкості до зношування. Проте, в ході експлуатації мийок з цього матеріалу можуть виникнути певні проблеми. Практично завжди вони пов'язані з неправильним доглядом за продукцією і з зневагою власників до порад і рекомендацій виробників.

Найбільш поширеними проблемами при використанні вважаються:

 • Поява накипу.

  Основна причина - підвищена жорсткість води з надлишком іонів кальцію. Вапняний наліт на поверхні особливо помітний на темних мийках, при цьому запобігти його появі, а також боротися за бездоганний зовнішній вигляд вашої мийки досить просто.

 • Поява подряпин і відколів.

  Абразивні порошкові миючі засоби, жорсткі металеві мочалки, щітки стають причиною появи подряпин при догляді і очищення гранітної мийки. Відколи в більшості своїй є причиною падіння важкої посуду на поверхню раковини.

 • Брудні розлучення, харчові відходи, засохлий жир.

  Найпоширеніші проблеми, які знайомі кожній домогосподарці. Боротьба з ними проста - це дбайливий і регулярний догляд з використанням рекомендованих виробником засобів і методик.

Щоб повернути мийці з граніту бездоганний зовнішній вигляд і мінімізувати наслідки неправильного догляду, варто скористатися найпростішими порадами і правилами.

Кращі засоби по догляду і технології очищення

Отже, якщо вапняний наліт на гранітній поверхні стає нагальною проблемою, можна використовувати як рекомендовані спецзасоби, що перешкоджають його утворення, так і скористатися стандартними «домашніми» методиками.

Для профілактики появи вапняного нальоту необхідно придбати спеціальні професійні засоби по догляду за гранітними поверхнями. При цьому вкрай важливо точно слідувати інструкціям і рекомендаціям виробника.

До домашніх засобів можна сміливо віднести звичайний 9% харчової оцет, ефективність якого є досить високою. Для видалення вапна з поверхні оцтовий розчин необхідно нанести на місця забруднення, почекати близько 20-25 хвилин, після чого ретельно змити проточною водою. Подібний догляд і боротьба з вапняним нальотом проводиться регулярно не рідше ніж раз на місяць.

Подряпини, сколи, тріщини та інші ушкодження можуть істотно «потріпати» нерви власникам гранітним кухню-лабораторію. При цьому важливо розуміти, що в більшості ситуацій основною причиною їх появи стає сам власник вироби, який використовує механічні абразиви, алюмінієві мочалки.

Бездоганна поверхню граніту володіє хорошим запасом міцності і стійкості до зношування, проте навіть вона не в силах чинити опір особливо «наполегливою» домогосподаркам, постійно натирати свої мийки з використанням заборонених виробником засобів.

Доглядати за виробами найкраще, використовуючи спеціальні м'які губки, а також серветки з мікрофібри. В якості миючого засобу краще вибрати нейтральний рідкий розчин. Намагайтеся також не упускати важкі предмети на поверхню граніту - це може стати причиною появи тріщин і відколів.

Застарілі плями, розводи, засохлий жир також легко виводяться з гранітних поверхонь. Органічні залишки (жир, їжа, напої) можна видалити, використовуючи хімічні засоби на основі лугу. Неорганічні (фарба, іржа, клей) видаляються кислотними миючими засобами з арсеналу професійної хімії. Крім того, можна використовувати звичайний бензин або ацетон для видалення, наприклад, лаку для нігтів, який випадково потрапив на поверхню.

Основна рекомендація перед застосуванням того чи іншого засобу полягає в наступному: найкраще проконсультуватися з консультантом компанії Vankor, який порадить найкращий варіант впливу на забруднення з урахуванням особливостей того чи іншого гранітного вироби.

Практичні поради

Якщо ви є щасливим володарем гранітної раковини на кухні або у ванній, ми рекомендуємо дотримуватися самим простим рекомендаціям для максимальної довговічності і збереження зовнішнього вигляду ваших мийок. Профілактика появи забруднень полягає в використанні раз в пару місяців спеціальної хімії для посудомийних машин.

Засіб розлучається з розрахунку 2 ковпачка на 3 літри води (концентрація може бути й інший), наноситься на поверхню гранітної мийки і залишається на півгодини. Після цього хімія змивається проточною водою, а поверхня ретельно витирається серветками з мікрофібри.

Будь-які з'явилися забруднення варто відразу ж видаляти - це не займає багато часу і згодом не зажадає використання спеціальних засобів. Після кожного використання мийки варто не полінуватися і витерти її поверхню насухо - це мінімізує появу накипу.

Що стосується найбільш ефективних і затребуваних засобів по догляду, то до них багато відомих виробників відносять спеціальну рідку хімію таких брендів, як:

 • Cif;
 • Blanco;
 • Solito;
 • Amway і так далі.

Головне, про що не варто забувати: дбайливий і регулярний догляд з використанням рекомендованих засобів - це основна умова для довгого життя і збереження бездоганної зовнішності вашої гранітної мийки.